مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز جمعه یکم آذر ماه 1398 برابر با بیست و چهارم ربیع الاول 1441 هجری قمری   و بیست و دوم نوامبر 2019 میلادی ساعت 01:21           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

برداشت هلو در باغ هاي كميشان شروع شد .
برداشت هلو در باغ هاي كميشان شروع شد . تاریخ انتشار : جمعه 05 خرداد 1391 || 23:44:38
نمایش : 2200
نظرات : 3
برداشت هلو در باغ هاي كميشان شروع شد .
آغازي زود هنگام نسبت به سالهاي قبل

كميشان - سرويس اخبار عمومي

              همزمان با آغاز فصل كشت شالي و در بحبوحه ي آماده سازي زمين و نشاء شالي براي كشاورزان شاليكار منطقه ، براي باغداران روستا نيز امسال شروعي زودتر از موعد براي برداشت محصول هلو داشت .

            در پي نامساعد بودن بازار شالي طي چند سال گذشته و عدم همخواني مشكلات و هزينه هاي آن با درآمدها ، تعداد قابل توجهي از كشاورزان منطقه با تبديل زمين هاي خود به باغ به باغداري روي آوردند . عده اي بصورت تك محصولي (هلو ، پرتقال ، نارنگي يا ... ) و عده اي هم چند محصولي . اما با توجه به شرايط جوي و متعاقب آن توليد بيش از حد محصول و مخصوصا اوضاع بد اقتصادي ، سال گذشته سال مناسبي براي آنان نبود و قيمت پايين محصول در بازار ، مشكلات بسياري براي آنان فراهم آورده بود .

برداشت هلو در كميشان

              اما طي صحبت هائي كه با تعداي از اين عزيزان داشتيم متوجه شديم امسال شرايط بگونه اي ديگر رقم خورده و با توجه به شرايط جوي حاكم در ماههاي آخر سال گذشته ، امسال محصول هلو از كميت و كيفيت و متعاقب آن قيمت مناسب تري برخوردار است و اگر به همينگونه پيش رود جبران سال گذشته نيز خواهد شد .

              ضمن عرض خدا قوت به تمامي باغداران و كشاورزان عزيز ، اميدواريم شرايط بازار بگونه اي پيش رود كه هر دو طرف فروشنده و خريدار از شرايط موجود راضي باشند .نظرات :
كميشاني :

قيمتش چنده ؟ وقت برداشت گيلاس نشده ؟ لطفا اطلاع بديد

علي اكبر عموئي كميشاني :

كميشاني عزيز : باغ گيلاس چون بصورت عمده در كميشان وجود ندارد از اخبار مربوط به آن اطلاعي نداريم !!! لكن اگر تمايل داشته باشيد احدي را مامور پيگيري و اعلام اخبار مربوطه جهت اطلاع مبارك نمائيم !!! در مورد هلو چون يكي از چند محصول باغي عمده روستا مي باشد خبر درج شده و قيمت آن اگر بصورت عمده قصد خريد داريد متغير بين 2200 الي 3000 تومان مي باشد . در مورد ساير محصولات اصلي روستا نيز متعاقبا خبر رساني خواهد شد . شاد باشيد

کمیشانی ریکا :

این عکس رو از باغ کی گرفتی؟ عجب هلو هایی داره!!!! با این گرونی که نمیشه هلو خرید پس آدرس باغ بده یک شب با بر و بچه ها بریم اونجا ته فدا!!!!!!!!!!!


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :