مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز جمعه بیست و چهارم آبان ماه 1398 برابر با هفدهم ربیع الاول 1441 هجری قمری   و پانزدهم نوامبر 2019 میلادی ساعت 03:04           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

رویت شیء نورانی در آسمان کمیشان ، امشب همزمان با اکثر نقاط ایران و خاورمیانه
رویت شیء نورانی در آسمان کمیشان ، امشب همزمان با اکثر نقاط ایران و خاورمیانه تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 خرداد 1391 || 23:59:51
نمایش : 2102
نظرات : 0
رویت شیء نورانی در آسمان کمیشان ، امشب همزمان با اکثر نقاط ایران و خاورمیانه
زمان اتفاق : حوالی ساعت 10:18 شب در سمت شمال شرقی

کمیشان - سرویس اخبار عمومی

           همولایتی های عزیزی که امشب حوالی ساعت ده و هیجده دقیقه در مکانی آزاد حضور داشتند توانستند شاهد انفجار نوری در قسمت شمال شرقی باشند .

       بنا به اخبار و گزارشات واصله توسط همولایتی حمیدرضا قاسمی ، این اتفاق دیشب حوالی ساعت 10:18 دقیقه در جهت شمال شرقی و ارتفاع بالا مشاهده شد و حدود یک دقیقه ادامه داشت . ایشان اظهار داشتند ابتدا تصور برسقوط شهاب سنگ و یا حضور بشقاب پرنده بود ولی حادثه بگونه ای پیش رفت که به یک انفجار بیشتر شباهت داشت . این حادثه بحدی غیر منتظره بود که شوک ناشی از رویت آن و همچنین زمان کوتاه حادثه مجالی برای عکاسی یا فیلمبرداری نداد .

        در پی دریافت این خبر با جستجوئی در سایتهای مختلف اخبار ضد و نقیض بسیاری یافتیم که به گوشه ای از آنها اشاره کرده و منتظر اخبار کاملتر در این زمینه هستیم .سایت تابناک :

        ساعت 22:18 پنجشنبه 18 خرداد، پدیده‌ای نورانی بر فراز کشورهای خاورمیانه مشاهده شد. منابع رسمی اعلام کرده‌اند همزمان با این پدیده، دو عملیات در حال انجام بود: پدافند غیرعامل در ایران و آزمایش موشک بالستیک در روسیه.

            به گزارش خبرآنلاین، حوالی ساعت 22:18 دیشب پنجشنبه 18 خرداد، در آسمان شمال و شمال غرب، نور سفیدی ناگهان منفجر شد و ابری در اطراف آن شکل گرفت که به سرعت گسترش پیدا کرد و نیمی از آسمان را گرفت. افراد متعددی در شهرهای مختلف کشور و دیگر کشورهای همسایه این پدیده را دیدند و به سرعت، گزارش‌هایی از مشاهده این پدیده را به پایگاه‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌ها ارسال کردند.

 


            مشاهده این پدیده در آسمان بسیاری از کشورهای منطقه، بدان معنی بود که این رویداد در ارتفاع بالایی از سطح زمین رخ داده و فیلم‌ها و تصاویری که دقایقی پس از این واقعه در شبکه‌های اجتماعی و یوتیوب به اشتراک گذاشته شد، این احتمال را تقویت کرد که این پدیده مربوط به آزمایش موشکی در ارتفاع بالا باشد. مشابهت این پدیده با دو رویداد موشکی که در سال‌های 1386 در آسمان خاورمیانه و سال 1388 در آسمان نروژ دیده شد، بر تقویت این احتمال افزود.

           با این حال، نیمه‌شب بود که خبرگزاری‌های داخلی اعلام کردند رزمایش سراسری پدافند غیرعامل به منظور ارزیابی واحدهای پدافندی کشور شب گذشته با موفقیت کامل به اجرا درآمده است.


            طبق گزارش روابط عمومی ستاد پدافند غیرعامل کشور، شب گذشته با هدف ارزیابی آمادگی واحدهای پدافندی کشور رزمایشی سراسری با عنوان طلوع فجر برگزار و با موفقیت کامل انجام شد. رزمایش مذکور که بدون اطلاع قبلی واحدهای پدافندی انجام شد، با عکس العمل بموقع و مناسب کلیه واحدها مواجه گردید و با موفقیت کامل به پایان رسید.

           با انتشار این خبر، برخی‌ گمان کردند پدیده نورانی شب گذشته مربوط به رزمایش پدافند غیرعامل بوده و از آنجایی که در برخی شهرهای کشور، پدافند هوایی همزمان با مشاهده این پدیده اتفاق افتاده بود، این احتمال تقویت شد.

         اما در اوایل بامداد، خبرگزاری‌های جهانی به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کردند که روسیه در ساعت 21:39 پنجشنبه 7 ژوئن به وقت مسکو (22:09 پنجشنبه 18 خرداد به وقت ایران) موشک بالستیک ‌قاره‌ای جدیدی از سری TOPOL-M را با نام RS-12M از جنوب این كشور شلیک کرده و موشک با موفقیت در هدف موردنظر واقع در خاک قزاقستان فرود آمده است.موشک سری TOPOL-M سه مرحله‌ای است و حدود 47تن وزن دارد. طول آن 22.7 متر و قطر آن 1.2 متر است و می‌تواند محموله‌ای به وزن 1200 کیلوگرم را حمل کند. سرعت آن در مدار زمین به بیش از 7000 متر بر ثانیه می‌رسد و می‌تواند با دقت 200 متر، هدفی در 11هزار کیلومتری را نشانه رود. مشخصات این آزمایش با زمان و ویژگی‌های ظاهری پدیده مشاهده شده در آسمان مطابقت داشت و به همین دلیل، اغلب کارشناسان حدس می‌زنند که پدیده نورانی شب گذشته مربوط به این آزمایش باشد. تصویر زیر مربوط یه یکی از این موشک‌هاست که در رژه نظامی به نمایش درآمده است.            موشک بالستیک، موشکی بسیار بزرگ است که کلاهک جنگی یا هسته‌ای خود را تا هزاران کیلومتر دورتر حمل می‌کند. این موشک با استفاده از موتورهای چندمرحله‌ای، خود را به مدار زمین می‌رساند، در آن‌جا به سوی هدف مورد نظر شتاب می‌گیرد و پیش از ورود مجدد به جو زمین، محموله را از دیگر بخش‌های موتور جدا می‌کند. احتمالا پدیده مشاهده شده مربوط به بخش جداسازی نهایی کلاهک از موشک بوده که طی آن، بخشی از سوخت باقی‌مانده در اتمسفر فوقانی زمین منتشر شده و با پخش شدن در شرایط کم‌فشار آن محل، پدیده نورانی شب گذشته را ایجاد کرده است.


             مشابه این پدیده در خرداد 1386 در آسمان کشور نیز دیده شده بود. در آن شب، بخشی از سوخت مرحله دوم یکی از موشک‌های فضایی بر فراز آسمان خاورمیانه منتشر شد و ابر مثلثی‌شکل درخشانی را پدید آورد که پس از غروب آفتاب دیده شد. در آذر 1388 نیز مارپیچ نورانی عجیبی در آسمان نروژ دیده شد که دلیل آن، نقص فنی در آزمایش موشکی بالستیک بود که از یک زیردریایی اتمی روسیه در اقیانوس منجمد شمالی شلیک شده بود.


خبر آنلاین :

حیرت و شگفتی مردم خاورمیانه از مشاهده جسم نورانی در آسمان

        حوادث - در حالیکه مشاهده جسم نورانی در آسمان شهرهای ایران طی شب گذشته باعث حیرت مردم شد، گزارشها از سایر کشورهای خاورمیانه حاکی از تجربه ای مشابه است .

        به گزارش خبرآنلاین، مردم لبنان در شهرهای مختلف شاهد عبور جسمی نورانی بودند و در مرز ترکیه و سوریه هم گزارش های مشابهی مخابره شده است. همچنین در شمال فلسطین اشغالی گزارشی هایی از مشاهده این جسم نورانی منتشر شد.
         در ایران هم مردم شهرهای مختلف این جسم را در آسمان مشاهده کردند که خبرهای متعددی درباره آن در خبرآنلاین منتشر شد.روسها با اعلام اینکه وجود این جسم نورانی در آسمان ناشی از آزمایش موفق یک موشک بالستیک بوده تا حدی به نگرانی ها خاتمه دادند.
        البته در دسامبر سال 2009 هم جسم نورانی مشابهی در آسمان نروژ مشاهده شد که بعدها به گفته روسها ناشی از یک تست موشکی بود.
 
برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید

جام نیوز :

           به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز امشب پنج شنبه 18 خرداد ماه حادثه ای عجیب تمام نگاه ها را به سوی خود جلب کرد. خبری که ابتدا با عنوان انفجار در آسمان شهرهای هسته ای ایران در بعضی سایت های اینترنتی منتشر شد و به سرعت از سوی سایت های خبری با استقبال روبرو شد.
         سایت قاصد نیوز با تیتر انفجار در آسمان شهرهای هسته ای ایران به این خبر پرداخت و افزود این پدیده در شهرهای قم ، قزوین، سمنان و اراک مشاهده شده است. سایت بالاترین با فرصت طلبی با انتشار این خبر عنوان کرد:" گفته می شود انفجار و دود حاصل از این انفجارها باعث وحشت مردم شده است" سعی در القای ترس و وحشت در بین مردم داشت.
شبکه های اجتماعی فیس بوک و تویتر کماکان به این خبر با عنوان حادثه مشکوک و یا حاثه هسته ای واکنش نشان می دهند و آن را باعث وحشت عمومی می دانند.
           سایت مشرق نیوز نیز پدیده شی نورانی در آسمان شهرهای ایران را مربوط به مانور پدافند غیر عامل کرده و گفت: " این مانور بدون اطلاع قبلی برگزار شده است و به گفته سازمان پدافند غیرعامل با موفقیت برگزار شده است."
سایت خبرآنلاین اما با انتشار چند خبر در این زمینه از همه پرکارتر بود و با چند عنوان خبری، فیلم و عکس گفت: " فیلم گرفته شده از یک گوشی تلفن همراه است که در باکو پایتخت آذربایجان گرفته شده است."
      سایت المنار لبنان وابسته به حزب الله لبنان نیز از مشاهده این پدیده عجیب در آسمان بیروت خبر داد تا شایعه انفجار در شهرهای هسته ای و یا حمله به شهر های هسته ای به سرعت فروکش کند.
           سرویس کشکول جام نیوز هم در ساعات اولیه اینگونه نوشت: " به گزارش سرویس کشکول جام نیوز به نقل از سایت رسمی هوافضای بایکنور وابسته به سازمان فضایی ناسا سفینه مخابراتی Artor-h5 RQ در نزدیکترین فاصله خود نسبت به زمین قرار گرفت. این سفینه به علت فرار از نوعی تشعشعات خورشیدی مجبور به کاهش ارتفاع و مصون ماندن از زیان های احتمالی بود. مردم خاورمیانه این رویداد زیبا را حدود ساعت 16:42 به وقت گرینویچ مشاهده کردند. سفینه مزبور در حال حاضر در ارتفاع نرمال خود قرار گرفته است. خبری که به نظر می رسد پایانی باشد بر شایعه های بامداد جمعه 19 خرداد ماه سال 1391 هجری شمسی.
          اما این پدیده هر آنچه که باشد بر خلاف آنچه سایت های ضد انقلاب گفته اند باعث وحشت عمومی نشده است و در اکثر موارد عکس العمل طبیعی شهروندان به یک حادثه عجیب را به دنبال داشته است. فیلمی که در اختیار جام نیوز قرار گرفته و منتشر شده است این مطلب را تایید می کند.


          و دهها سایت و خبرگزاری دیگر که همه مطالبی مشابه را قید کرده اند . در هر صورت باید منتظر بود تا انشاءلله در آینده ای نه چندان دور شاهد درج اخبار موثق این اتفاق باشیم و یا این نیز همانند اتفاقات مرموز دیگر با گذشت زمان به فراموشی سپرده خواهد شد .نظرات :
ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :