مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز یکشنبه بیست و چهارم شهریور ماه 1398 برابر با شانزدهم محرم 1441 هجری قمری   و پانزدهم سپتامر 2019 میلادی ساعت 17:16           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

شایعه یا واقعیت ؟ سقوط هلیکوپتر در جنگلهای کمیشان !!!
شایعه یا واقعیت ؟ سقوط هلیکوپتر در جنگلهای کمیشان !!! تاریخ انتشار : جمعه 10 شهریور 1391 || 19:13:06
نمایش : 2083
نظرات : 2
شایعه یا واقعیت ؟ سقوط هلیکوپتر در جنگلهای کمیشان !!!
جستجوها تا این لحظه نتیجه ای در بر نداشت ...

کميشان - سرويس اخبار عمومي

          از صبح امروز خبري در روستا خصوصا جوانان ، دهان به دهان ميگشت و موجب شد گروهي از جوانان روستا روانه جنگلهاي کميشان شوند . خبري که با شک و ترديد هم به آن نگاه ميشد ، اما بهر حال جوانان پرشور نميوانستند از کنار آن به راحتي بگذرند . 

          خبر اين بود که شب گذشته صداي انفجاري از اعماق جنگل کميشان به گوش رسيده که صدائي معمولي نبوده و به صداي انفجار يا سقوط شيء پرنده شباهت داشته و متعاقب آن بوي دود و آتش در منطقه پخش شد .

جنگل كميشان

         با شنيدن اين خبر بر آن شديم تا از صحت و سقم آن آگاه شده و منبع پخش خبر را مشخص نمائيم . در اولين حرکت با همولايتي عليرضا قاسمي کميشاني که در برج مراقبت فرودگاه ساري حضور دارند تماس گرفته و از ماجرا پرسيدم . ايشان اظهار داشتند که ديشب فرودگاه نبودند اما صبح که بر سر کار حاضر شدند همکارشان در مورد تماسي که ديشب با برج گرفته شده صحبت کرده است .

         ايشان ادامه دادند : همکارم گفته شخصي ديشب با برج تماس گرفته که صداي انفجاري در نزديکيهاي جنگل کميشان شنيده شده که به صداي سقوط شباهت داشت . وقتي از منبع خبر سوال شد تماس گيرنده يکي از جنگلبانان را معرفي کرد که از ايشان درخواست شد در صورت امکان خود جنگلبان با برج تماس بگيرند تا جزئيات دقيق تري بتوان بدست آورد .

         آقاي قاسمي در نقل قول صحبت هاي همکارشان اينگونه ادامه دادند که در تماس جنگلبان با برج اينگونه عنوان شد که شب گذشته صداي انفجار مهيبي شنيده و به دنبال محل انفجار جستجوي چند ساعته اي به اتفاق چند تن از همکارانشان انجام دادند که نتيجه در بر نداشته و ادامه ي جستجو را تا روشن شدن هوا متوقف کردند .

           پرسيدم آيا در رادار فرودگاه شيء پرنده اي مشاهده شده يا نه ؟ که اظهار داشتند ما مورد مشکوکي از نظر ناوبري نداشتيم و هيچ اتفاق خاصي طي 24 ساعت گذشته نيفتاده . لکن گزارشات دريافتي و خلاصه اي از ماجرا جهت اطلاع تهران به مرکز ارسال شده است . از ايشان خواستم پيگير ماجرا شده و نتيجه را به اطلاعم برساند و به ايشان شماره همولايتي قربان ستمبر کميشاني که بعنوان جنگلبان منطقه مشغول فعاليت مي باشند را دادم .

         طبق اطلاع رساني آقاي قاسمي آنچه که آقاي ستمبر عنوان کردند اين بود که : روز قبل حوالي ساعت چهار بعد از ظهر که مشغول گشت زني در جنگل بودند صداي انفجاري شنيدند که به صداي گلوله شباهتي نداشت . براي همين پيگير ماجرا شدند اما چون نتيجه اي در بر نداشت به منزل مراجعت کردند .

            حوالي نيمه شب از حراست جنگلباني نکا با ايشان تماس گرفته شده که گزارشاتي مبني بر شنيده شدن صداي انفجار مهيب درمناطق جنگلي تحت کنترل ايشان شنيده شده که ايشان وقايع را بازگو کردند . به همين دليل طبق درخواست حراست با تعدادي از همکاران مجددا به منطقه اعزام شده و گويا افرادي از سپاه نيز وظيفه تجسس را بر عهده داشتند ، لکن نتيجه اي حاصل نشد و ادامه جستجو به صبح موکول گرديد . صبح نيز با هماهنگي هاي انجام شده با جمع آوري تعدادي نيروي محلي ،‌ به  منطقه مورد نظراعزام شدند ، اما تا لحظه مخابره خبر ، هيچ نتيجه اي از جستجوها حاصل نشده .

منطقه باستاني دختر قلعه كميشان

منطقه باستاني دختر قلعه در كنار مهروان رود

           ضمن سپاس از همولايتي ها ، قاسمي و ستمبر ، بابت همکاري در پيگيري خبر فوق ، آنچه که از شواهد امر بر مي آيد اين است که صداي شنيده شده ارتباطي با سقوط شيء پرنده يا هليکوپتر نداشته و به احتمال قوي ماحصل انفجار افراد سودجو و جويندگان آثار باستاني در منطقه " دختر قلعه " باشد ، همانگونه که در گذشته هاي نه چندان دور نيز اينچنين تخريبهائي در اين منطقه باستاني صورت گرفته است . در هر صورت چنانچه اخبار جديدي از اين اتفاق بدستمان برسد جهت استحضار همولايتي هاي عزيز درج خواهد شد . نظرات :
شوخی :

دمت گرم ، در مورد بشقاب پرنده هم یه تحقیقی بکن شاید سر از قلدوک در بیاری.

غریبه ریکا!!! :

بابا دمه کمیشانیها گرم تمام مسایل رصد می کنند مثل اینکه خبرهای نرخ دلار اونجا نرسیده !!!!!!!!


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :