مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز یکشنبه بیست و چهارم شهریور ماه 1398 برابر با شانزدهم محرم 1441 هجری قمری   و پانزدهم سپتامر 2019 میلادی ساعت 16:59           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

درگیری جانانه با یک شوخی دوستانه
درگیری جانانه با یک شوخی دوستانه تاریخ انتشار : شنبه 11 شهریور 1391 || 23:03:32
نمایش : 2325
نظرات : 2
درگیری جانانه با یک شوخی دوستانه
لشگر کشی یکی از طرفین دعوا ، عامل ادامه درگیری

کمیشان - سرویس اخبار عمومی

          در این لااقل حدود یکی دو سال اخیر شاهد اتفاقات و درگیریهای بسیاری از سوی جوانان و نوجوانان زادگاهمان ، چه در داخل روستا و چه در نقاط دیگر منطقه بوده ایم که گاه بدون تلفات جانی و مالی بوده و در بسیاری موارد کار به مراجع قانونی کشیده شده .

        حرف و حدیثهای بسیاری در مورد جو حاکم بر روستا و نحوه مدیریت خانواده ها و در پی آن نوع برنامه ریزی مسئولین امر برای جلوگیری از این نوع اتفاقات که بازخورد خوب و خوشایندی برای نام روستا در منطقه ندارد وجود دارد و هنوز شخص یا نهادی نتوانسته جلوی اینگونه حوادث را بگیرد .

          جدای از حوادثی که بیرون از محیط روستا اتفاق افتاده و در بعضی موارد هنوز گریبانگیر خانواده ها و مسئولین امر در جهت رفع آنان می باشد ، گاه درگیریهائی نیز در محیط داخلی روستا و گاه به دلایل بسیار پیش پا افتاده اتفاق می افتد که با عدم درایت طرفهای درگیر که باد غرور جوانی را در سر دارند به مسائلی حاد و ادامه دار تبدیل میشود و بحثی که در همان وهله اول میتواند با اندکی صبر و حوصله به خیر و خوشی به پایان برسد به مداخله نیروی های انتظامی منجر میشود .

دعوا در کمیشان

          برای نمونه عصر امروز یک شوخی دوستانه در بین دو تن از همولایتی های جوانمان که رفاقت و دوستی دیرینه ای نیز با هم دارند نزدیک بود به مراحل خطرناک برسد که طبق گزارشات واصله با پادرمیانی بزرگان و دوستان نزدیکشان بسوی حل و فصل پیش میرود .

   ماجرا از این قرار بود که بچه محل ورزشکارمان " ا – ن " ناخواسته و به شوخی ( و البته خطرناک و غیر عقلائی ) با هل دادن رفیق گرمابه و گلستان خود " ع – ر " که سوار بر موتور بودند در نزدیکی کوچه مخابرات ، موجب به زمین افتادن این همولایتی شد و متعاقب آن بحث لفظی ، فحش و بدو بیراه و کتک کاری را به همراه داشت که تا داخل روستا ادامه یافته و آقای " ا – ن " با لشگر کشی قشون حامی خود و ضرب و جرح آقای " ع – ر " به وخامت اوضاع رقم زد تا جائیکه کار به پلیس 110 کشید .

دعوا در کمیشان

         با تمام اوصاف ، خوشبختانه ، این زد و خورد خسارت جانی و مالی در پی نداشت ، اما موجب شد ساعاتی پر التهاب بر جوانان و اهالی حاضر و بخصوص خانواده های این دو عزیز سپری شود . اتفاقی که با کمی سعه صدر از سوی یکی از طرفین میتوانست در نطفه خفه شود .

        امیدواریم جوانان عزیز و سرشار از نیروی پر شر و شور جوانی زادگاهمان ، به این نکته واقف گردند که همه اهل یه روستا و اعضاء یک پیکر واحدیم و این قبیل حوادث نه به آنها و خانواده شان که به کل جامعه روستائی مان آسیب می رساند .

     امیدواریم در آینده با تشکیل کلاسهای آموزش رفتاری برای خانواده ها و جوانان و نوجوانان روستا و آماده سازی بستر های مناسب اشتغال و ایجاد زمینه های مناسب برای گذراندن درست و اصولی اوقات فراغت و در مجموع با یک فرهنگ سازی مدرن و برنامه ریزی شده ، بسوی بهبود اوضاع عمومی روستا و بازگرداندن وجهه ی زادگاهمان در منطقه قدم برداریم . 

   دعوا در کمیشاننظرات :
دلسوز :

بازگشت به 30 سال پیش و افکار دهه 60 و جاهلیت !!!!!

گل سرخ :

کجا رو میشه درست کرد شاید شما بتونین


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :