مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز یکشنبه بیست و چهارم شهریور ماه 1398 برابر با شانزدهم محرم 1441 هجری قمری   و پانزدهم سپتامر 2019 میلادی ساعت 16:32           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

شاهکاری مهندسی بنام زیرگذر کمیشان !!!
شاهکاری مهندسی بنام زیرگذر کمیشان !!! تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آبان 1391 || 17:59:50
نمایش : 2791
نظرات : 13
شاهکاری مهندسی بنام زیرگذر کمیشان !!!
احداث زیرگذر در استانهای شمالی با کدام منطق ؟!!

کمیشان - سرویس اخبار عمومی

       اکثر کارشناسان و مهندسان رشته راه و ساختمان بر این عقیده اند که طرح زیرگذر خودرو برای استانهای شمالی ، طرحی معقول نبوده و مشکلاتی در پی خواهد داشت . علت این امر را نیز بارندگی های بسیار ، بالا بودن سطح آب و عدم وجود خروجی مناسب آبهای سرریز شده در اثر بارندگیهای بسیار میدانند .

      جدا از زیرگذرهای احداث شده در سایر نقاط استانهای شمالی ، از زیرگذرهای احداث شده در محدوده شهرهای نکا و بهشهر تعداد بسیار اندکی هستند که خروجی مناسبی برای آب دارند و در بقیه موارد که فاقد اینگونه خروجیهائی بوده و با حفر چاه در پی حل این مشکل بوده اند شاهد قطع ارتباط و مسدود شدن آنها در اثر کوچکترین بارندگی می باشیم که زیرگذر کوهستان و اسرم شاخص ترین این زیرگذرها می باشند و تعدادی نیز در دست احداث هستند که از هم اکنون چنین مشکلی برای آنها پیش بینی میشود که میتوان به زیرگذر جامخانه و گرجی محله اشاره کرد .

          از همان روزهائی که بحث زیرگذر کمیشان آغاز و مکان احداث آن نیز اعلام شد اکثر افراد مطلع و آگاه به منطقه متفق القول بر نامناسب بودن مکان احداث بدلیل عدم خروجی مناسب برای آب و سایر شرایط اقرار داشتند . اما متاسفانه همانند اکثر طرحهای اجرائی در کشور به چیزی که اصلا توجه نشد عبرت گیری از احداث زیرگذرهای قبلی فاقد خروجی مناسب و توجه به نظرات اهالی صاحب نظر در اجرای آن بود .

زیر گذر کمیشان

        طرح زیر گذر اجرا و با اندکی تاخیر از زمان اعلام شده به بهره برداری رسید اما آنچه که در همان اولین روزها چهره نمود مشکلات پیش آمده برای زیرگذرهائی همانند زیرگذر کوهستان بود و شاهد مسدود شدن زیرگذر کمیشان بر اثر اندکی بارندگی بودیم .

        با پیگیریهائی که انجام شد و بهینه سازی معابر موجود چاههای حفر شده امید میرفت این مشکل حل شود اما گویا این قصه سر دراز دارد و بارها و بارها شاهد بسته شدن این زیرگذر در اثر جمع شدن آب بوده و هستیم . امروز نیز پس از بارندگی شب گذشته بار دیگر این حادثه تکرار و حجم آب جمع شده بحدی بود که ارتفاع آن عبور و مرور هر نوع وسیله نقلیه ای را غیر ممکن میکرد . تصاویر و فیلم ارسالی خبرنگار افتخاری پایگاه اطلاع رسانی روستا جناب آقای کندی بخوبی نمایانگر عمق این فاجعه و عواقب ناشی از ندانم کاری و عدم کارشناسی در اجرای یک طرحی ملی می باشد .

        امیدواریم در آینده ای نزدیک راه حلی اساسی برای این مشکل اندیشیده شود که زمستانی سخت در پیش روست .

زیرگذر کمیشان

زیرگذر کمیشان

زیرگذر کمیشان


برای دانلود فیلمها ، روی هر یک از عکسها کلیک کنید .

دانلود فیلم آب گرفتگی زیرگذر کمیشان                                 دانلود فیلم آب گرفتگی زیرگذر کمیشان


اخبار مرتبط :

گزارش تصویری از استخر روباز و چند منظوره با امکانات ویژه کمیشان !!!!

پل زيرگذر كميشان افتتاح نشده حادثه آفرين شد .

هزار وعده خوبان ، يكي وفا نكند ...

آغاز بكار طرح زيرگذر روستاي كميشان در آينده اي بسيار نزديكنظرات :
محمد فيروزي :

با سلام و خسته نباشيد وقتي خبرهاي بارندگي و سيل بهشهر رو ميديدم بيشتر نگران زيرگذر روستامون بودم، چون چند بار هم ديدم كه بعداز بارندگي آب زيادي جمع شده بود. نميدونم چه كارهايي غيراز پمپاژ آب ميشه كرد ولي اميدوارم كه اهل فن بتونن فكري بحال اين مشكل بكنند. از مديريت سايت هم ممنونم بخاطر عكسها و اطلاع رساني بموقعشون ممنونم.

هم وطن :

فقط يه سوال از آقا احسان ? توي اون بارندگي تراكتورش اونجا چيكار مي كرد

على طاهرپط :

خيلى خوب ميشد اگه يه مشورتى شوراى محل با همولايتهايى كه كارشناسن قبل اجراى پروژههاى عمرانى كه تعدادشون هم كم نيست بشه (مثله آقا ياسر فيروزى آقا ابولفضل طاهرپور و...)خيلى خوبها بعضى وقتا

احمد عمويي :

با سلام پسر خاله عزيز (علي آقاي طاهرپور)، اين طرح قبلا كارشناسي شده. قرار بوده از اين زيرگذر براي پر كردن اوقات فراغت جوونا بعنوان استخر هم استفاده بشه كلا دولت خدمتگزار طرح‌ها رو چند منظوره به بهره‌ّبرداري مي‌رسونه خوش باشيد

کم اطلاع :

سلام- مطالب مرتبط با زیرگذر: اولا :کارشناسی که تحت نفوذ اشخاص مکان زیرگذر رو سه بار تغییر داد تا در مکان غیر کارشناسی شده فعلی احداث شود نتیجه ای غیر از این نخواهد داشت. ادامه دارد...

کم اطلاع :

ادامه نظر قبلی :ثانیا: با توجه به مشکل اخیر پیش آمده که راه حلی دارد مثل نصب کف کش در داخل دو چاه احداث شده زیرگذر و پمپاژ سیلاب به صورت اتومات به داخل دره سیل روی مجاور و احداث کانال در قسمت رمپ جنوبی و کناری و هدایت سیلاب به سمت دره. مشکل حادتر که احتمال وقوع ان وجود دارد اینست که اگر حجم سیلاب و بارندگی در حدی باشد که دو راه حل مذکور کارساز نباشد احتمال سرازیر شدن سیلاب از دهنه زیرگذر به سمت روستا و بروز فاجعه دور از انتظار نخواهد بود.حال چه کسانی خیانت کردند؟؟؟

محمد فيروزي :

با سلام و ادب خدمت همه بچه محله هاي عزيز، اين طرح مدتها بود كه قرار بود اجرايي بشه ولي به دلايل زيادي مثل آزاد نشدن زمينهاي زير طرح و كمبود اعتبار و دلايل ديگه بالاخره تو اين دولت اجرا شد، همانطور كه تو اين پست هم توضيح داده شده بخاطر بارندگيهاي زياد اين مشكل اكثر زيرگذرهاي استانهاي شماليه. از انصاف بدوره كه تمام مشكلات و بلاياي طبيعي و سيل و زلزله و سوراخ شدن لايه ازن رو هم با كنايه بزاريم به حساب دولت.

هدی محمودپور :

با دیدن این صحنه جز یه خنده ی تلخ چیز دیگه ای ندارم....

خودماني :

از مهندس نظري ؛ مدير كل محترم تلفيق بودجه وزارت راه و شهرسازي انتظار داشتيم از نفوذش استفاده نموده تا پروژه بدرستي اجرا گردد.

حسن مهیار :

باعرض سلام و ادب جهت حل مسئله زیرگذر موارد زیر پیشنهاد می گردد : پمپاژ به صورت اتومات _ احداث کانال در تمامی ورودی های رمپ زیرگذر _ احداث سایبان در کل فضای باز تا روی کانالهای احداثی ورودی با شیب مناسب به تمامی جهات با ارتفاع مجاز تا از ورود آب باران به داخل زیرگذر جلوگیری کامل شود. با آرزوی موفقیت برای تمامی عزیزان.

میلاد :

درود بر هم ولایتی عجبا!!!اینکه جای تعجب نداره،شما نمیدونین وقتی بارون میاد نباید از زیرگذر عبور کرد!!! شاد باشین و باعث شادی دیگران شوید

مجتبی قنبری :

احسان جون تا کی میخوای یه دنده باشی این چه رگیه تو کلت داداش....

narcisuss :

بازم مرام داش احسان


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :