مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز یکشنبه بیست و چهارم شهریور ماه 1398 برابر با شانزدهم محرم 1441 هجری قمری   و پانزدهم سپتامر 2019 میلادی ساعت 17:04           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

مشاركت چهار جانبه در ساخت مركز اورژانس 115 و مركز بهداشتي كميشان
مشاركت چهار جانبه در ساخت مركز اورژانس 115 و مركز بهداشتي كميشان تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 آذر 1391 || 07:38:24
نمایش : 2270
نظرات : 7
مشاركت چهار جانبه در ساخت مركز اورژانس 115 و مركز بهداشتي كميشان
شوراي اسلامي - باقر نوروزي - محمد گلدوست كميشاني - حاج رضا پلنگي رستمي

كميشان - سرويس اخبار عمومي

          در حادثه دردناك فرو ريختن سقف سالن انتظار فرودگاه مهرآباد ( بدليل ارتعاشات ناشي از سر و صداي موتور جت‌هاي غول پيكر ) در ساعت 2 و 50 دقيقه بعدازظهر روز چهاردهم آذرماه سال 1352 بود كه طي آن 16 نفر كشته و 11 تن مجروح شدند . اين حادثه به دليل انعكاس وسيع در رسانه‌هاي داخلي و خارجي آن سال ، در رديف يكي از تلخ‌ترين وقايع كشورمان به ثبت رسيد و این در حالی بود که هیچ سیستم از قبل طراحی شده ای برای کمک و انتقال به مجروحین در اینگونه حوادث ناگهانی وجود نداشت .

          بعد از این حادثه سیستم فوریتهای پزشکی کشور با عنوان اورژانس ۱۱۵ کشور با همکاری کشور آمریکا تأسیس شد و ایران بعنوان چهارمین کشور دارنده خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در جهان شناخته شد که این خود افتخاری بزرگ است . کشور آمریکا در دومین تجربه خود در تشکیل یک سیستم اورژانس پیش بیمارستانی ، بسیاری از کمبودها و نقص های تجربه اول را که برای خودش بود در ایران لحاظ نکرد و به جرأت میتوان گفت اورژانس پیش بیمارستانی ایران در سال ۱۳۵۴ کاملتر و بهتر از اورژانس پیش بیمارستانی کشور آمریکا راه اندازی شد .  

كميشان - ـرم قديم اورژانس 115               كميشان - اولين آمبولانس اورژانس 115

                      
          قابل ذكر است در آن زمان شماره سه رقمي 123 براي تماس با اورژانس اختصاص داده شده و از آمبولانس هاي بنز ون  براي خدمت رساني به مردم استفاده مي شد كه بعدا شماره تماس مردم با اورژانس ، شماره 115 در كل كشور اعلام شد .

          سیستم فوريت‌هاي پزشکي پيش بيمارستاني در سطح دنیا به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند :  Franco - German و Americo - England  .

       در سيستم Franco - German امکانات و تجهيزات در صحنه بر بالين بيمار برده و از حضور پزشک در آمبولانس‌ها استفاده مي شود .

       در سيستم Americo - England که سيستم اورژانس ايران در شروع راه اندازي از اين دسته بود ، تکنسين‌هايي که دوره هاي اوليه فوريت‌هاي پزشکي را آموزش ديدند ، در صحنه حاضر می‌شوند ، بيمار يا مصدوم را دريافت مي کنند و اقدامات اوليه را انجام داده و سپس آن‌ها را به مرکز مجهز يا همان بيمارستان انتقال مي دهند.

 

كميشان - اورژانس 115                  كميشان - اورژانس

             در تابستان 1382 به همت آقاي دكتر اطميناني رئيس مركز اطلاعات و اورژانس آن زمان ، اولين امداد موتوري ايران در شهر اصفهان راه اندازي شد كه با توجه به تجربه موفق اصفهان در اين زمينه ، امداد موتوري به ترتيب در شهرهاي شيراز و تهران نيز راه اندازي شد .


          و اما هدف از ذكر اين تاريخچه خبري بود كه ديشب در حسينيه روستا اعلام و بنر آن نيز در ورودي حسينيه نصب شد . بر اساس اين خبر ، با هم همكاري سه جانبه شوراي اسلامي و دو تن از اهالي خير روستا ، طرح ساخت مركز اورژانس بين راهي روستاي كميشان گام در مرحله اجرائي گذاشته و انشاء الله در آينده اي نزديك شاهد افتتاح اين مركز خواهيم بود . 

         بر اساس اين گزارش ، مركز فوريتهاي پزشكي 115 كميشان در زمين اهدائي همولايتي باقر نوروزي از خانواده محترم شهيد نوروزي ، واقع در مجاورت ورودي غربي روستا با هزينه شوراي اسلامي روستاي كميشان احداث خواهد شد . در راستاي تجهيز اين مركز نيز حاج رضا پلنگي رستمي ، مديريت محترم شركت حمل و نقل متين ترابر خزر ، هزينه خريد يك دستگاه آمبولانس با تجهيزات كامل پزشكي را به عهده گرفته اند .

          ساير موارد نيز با هماهنگي هائي كه مسئولان روستا با دانشگاه علوم پزشكي استان انجام خواهند داد به انجام رسيده و چنانچه مشكل خاصي پيش نيامده و همه وعده ها در موعد مقرر عملي گردد ، شاهد افتتاح اين مركز در آينده اي نزديك خواهيم بود . 

            بر اساس همين گزارش ، مركز بهداشتي درماني روستا نيز در قسمت باقيمانده ي زمين اهدائي خانواده مرحوم محمود محمودپور كميشاني و در مجاورت سالن ورزشي ، توسط همولايتي محمد گلدوست كميشاني ، مديريت محترم شركت سفال سازان خزر طبرستان ، احداث خواهد شد تا امور درماني و بهداشتي اهالي در محيطي مناسب تر انجام گيرد . 

 

 كميشان - اورژانس 115    كميشان - اورژانس

        از طريق اين رسانه و به نيابت از اهالي روستاي كميشان ضمن اينكه اين عمل خيرخواهانه را به فال نيك گرفته و براي اين عزيزان طول عمر با عزت و روزگاري همراه با سعادت و سلامت و عاقبت بخيري آرزومنديم ، اميدواريم اين عمل تلنگري باشد براي عزيزاني كه توان مالي براي انجام امور خيرخواهانه و عام المنفعه را دارند لكن تاكنون دستي براي رفع گوشه اي از مشكلات زادگاهشان بلند نكرده اند و نيز يادآوري به مسئولان و دست اندركاران روستا كه طرح هاي مهم و مورد نياز اساسي و همچنين اشتغالزا براي اهالي را در اولويت قرار دهند و نسبت به رفع اين گونه كمبودها و ياري گرفتن از اهالي در به ثمر رساندنشان نسبت به ساير طرح هاي غير ضروري تر ، جديت و همت بيشتري داشته باشند .  

 

کمیشان - اوژانس 115 نظرات :
دهيار :

سلام- اهداي زمين اورژانس توسط محمد باقر نوروزي- ساخت آن توسط شوراي اسلامي - خريد امبولانس توسط حاج رضا رستمي - 2- آقاي گلدوست ساخت مركز بهداشتي - درماني شبيه مركز گل خيل را در زمين مرحوم محمود محمودپور جنب سالن ورزشي تقبل نموده است. اصلاح بفرما

علي اكبر عموئي كميشاني :

با سپاس بيكران از دهيار محترم و كوشا بابت اطلاع رساني دقيق اخبار فوق ، موارد ذكر شده اصلاح شد .

دفتر پشخوان دولت روستای کمیشان :

سلام برای اشتغال زایی در این امور از جوانان روستا استفاده کنید با تشکر

محمد ع :

دمشون گرم . خدا پدر مادر اونها رو بیامرزد

شاخه نبات آقا :

دست همشون درد نکنه

ع - ب :

توي خواب زمستاني رفتي؟

ع - ب :

عمو (يي) يادگار ، خوابي يا بيدار.


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :