مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز شنبه پنجم خرداد ماه 1397 برابر با یازدهم رمضان 1439 هجری قمری   و بیست و ششم می 2018 میلادی ساعت 06:39           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

عصر تاسوعا و اجرا نشدن برنامه ی از پیش تعیین شده دسته روی به شورابسر
عصر تاسوعا و اجرا نشدن برنامه ی از پیش تعیین شده دسته روی به شورابسر تاریخ انتشار : جمعه 03 آذر 1391 || 23:21:33
نمایش : 1539
نظرات : 0
عصر تاسوعا و اجرا نشدن برنامه ی از پیش تعیین شده دسته روی به شورابسر
مهمترین اتفاق برنامه های عصر و شب تاسوعا

کمیشان - سرویس اخبار و فعالیتهای مذهبی

      با آنکه طبق برنامه از پیش اعلام شده قرار بود مقارن عصر امروز هیئت عزاداری کمیشان طبق سنت دیرینه ، مهمان عزاداران روستای همجوار ، شورابسر باشد ، اما عدم هماهنگی لازم و اختلافاتی جزئی در مورد زمان و نحوه اجرای این دسته روی موجب لغو شدن این برنامه شد . 

کمیشان - برنامه های محرم 91

     هنگامی که سال گذشته در یک اقدام بی سابقه شاهد اجرای برنامه دسته روی به روستای همجوار در روزی غیر متعارف ( هفتم محرم ) بودیم و روستای همجوار نیز در پاسخ دادن به این دسته روی شرایطی تعیین نمود که اجرای این برنامه چندین ساله را به خطر می انداخت ، امسال با مشاهده بنر اعلام برنامه های چند روز آخر دهه اول محرم در حیاط حسینیه ، این نکته مشخص شد که برای امسال برنامه ها به شکل قابل قبول تری تدارک دیده شده تا همگان بتوانند در آن حضور داشته و شاهد اجرای بهتر آنها باشند .

      اما این گمانه زنی ها دیری نپائید و زمزمه های عزاداران در عصر تاسوعا نشان از عدم اجرای یکی از اولین برنامه های از قبل تعیین شده یعنی دسته روی به روستای شورابسر میداد تا مشخص شود این قصه سر دراز دارد .

      شایعات بسیاری در بین اهالی بر سر این عدم اجرا ، دهان به دهان میچرخید و هر کس بنوعی آن را تجزیه و تحلیل مینمود . اما مهمترین دلیلی که بین اکثریت عنوان میشد ، درخواست اهالی شورابسر برای حضور بموقع و مناسب و با اکثریت بزرگان در هنگام مهمان شدن در حسینیه شورابسر بود . همان درخواستی که سال قبل نیز عنوان شده بود .

کمیشان - مراسم شب تاسوعا 91

 

       بهر جهت با لغو شدن این دسته روی ،  برنامه های شب تاسوعا طبق روال شب های قبل ، با برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء ،‌ مداحی چند تن از مداحان هم محلی آغاز شد و با سخنرانی و روضه خوانی حجت الاسلام اسفندیاری ادامه پیدا کرد و در نهایت با پذیرائی به صرف شام به پایان رسید و آنچه باز بیشتر نمود داشت حضور اکثریت جوانان در بیرون از حسینیه تا قبل از صرف شام بود که نیاز به بررسی موشکافانه از سوی برنامه ریزان و کارشناسان برگزاری مراسم روستا دارد .

   کمیشان - مراسم شب تاسوعا

کمیشان - مراسم شب تاسوعا

کمیشان - مراسم شب تاسوعا 91

 

       بعد از برنامه پذیرائی اکثر عزاداران حاضر هحسینیه را ترک کردند تا برای اجرای برنامه های روز تاسوعا آماده شوند اما گروهی از جوانان با اجرای برنامه مداحی و سینه زنی به عزاداری این شب ادامه دادند که مورد استقبال قشر جوان قرار گرفت .

کمیشان - مراسم شب تاسوعا 91نظرات :
ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :