مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز شنبه پنجم خرداد ماه 1397 برابر با یازدهم رمضان 1439 هجری قمری   و بیست و ششم می 2018 میلادی ساعت 06:36           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

دومین شب قدر در کمیشان
دومین شب قدر در کمیشان تاریخ انتشار : سه شنبه 08 مرداد 1392 || 11:40:17
نمایش : 1321
نظرات : 3
دومین شب قدر در کمیشان
حضور مداح مهمان در مراسم قرآن بسر

کمیشان - سرویس اخبار و فعالیتهای مذهبی

كميشان - شب قدر

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند                         وندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند

بیخود از شعشعه ی پرتو ذاتم کردند                               باده از جام تجلی صفاتم دادند

چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی                      آن شب قدر که این تازه براتم دادند

         شب قدر ، شب احیای خویش ، با دم مسیحایی دعاست . شبی است که باید قدر خویش را بشناسی ، تقدیر خویش را رقم بزنی و خویشتنِ جدید را با قلم توبه و جوهر اشک ترسیم کنی . قدر ، باران رحمتی است که در جویبارِ هر فرد و هر جمع ، به اندازه او جاری می‏شود .

        الهی ، امشب آمده‌ایم تا به چهارده نور پاک ، تو را  قسم دهیم و والاترین کتاب را بر سر گیریم و بالاتر رویم ، ما را به خویش وامگذار و در این شب با بهترین دوستانت همنشین کن و از خویش مران که بی‌ تو حیرانیم و سرگردان . هیچ گناهکاری را نا امید مکن ، چه بسیار گناهکاری که عاقبت به خیر گشته و چه بسیار خوش کرداری که در پایان عمر تباه شده و جهنمی گشته . خدایا ، در شب قدر هر چه خیر نصیب اولیائت می کنی نصیب ما نیز بگردان . آمين ...

كميشان - شب قدر

        دومين شب از شبهاي پرفيض قدر و شب شهادت مولاي متقيان امام العارفان حضرت علي (ع) ديشب طي مراسمي با حضور جمع كثيري از اهالي برگزار شد . مراسم ديشب با اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز و با قرائت دعاي افتتاح توسط همولايتي اسماعيل بهري ادامه پيدا كرد . مداحي يكي از مداحان جوان روستا جناب آقاي كامران قنبري برنامه بعدي بود كه به نحو زيبائي اجرا شد و اميدواريم مداحان جوان روستا با تمرين و پشتكار بيشتر زمينه اي فراهم نمايند تا نيازي به دعوت از مداحان مهمان در مراسم مذهبي نباشد . سپس يكي از منتخبين شوراي اسلامي به نمايندگي از ساير اعضاء پشت تريبون قرار گرفت و ضمن عرض تسليت اين شبها از طرف شوراي حاضر و منتخبين به جمع حاضر و آرزوي قبولي طاعات و عبادات ، نكاتي را گوشزد كردند . 

       در ابتداي بحث به مسئله لزوم مشاركت اهالي در دعوتهاي عمومي و مراسمات غير مذهبي و مرتبط با امور جاريه روستا پرداخته شد و به اين نكته اشاره شد كه سالهاست اكثر اهالي از اين گلايه دارند كه چرا مسئولان روستا در مراسماتي كه بايد به مسائل مذهبي و عزاداري پرداخته شود شروع به ايراد سخنراني و ارائه آمار و امور مشابه نموده و مانع از اجراي برنامه هاي مرتبط ميشوند ؟ در پاسخ به اين پرسش به اين نكته اشاره شد كه علت اين امر را بايد اهالي در خود جستجو نمايند . چرا كه عدم حضور اكثريتي اهالي در فراخوانها و دعوتهاي عمومي جهت تصميم گيري يا اطلاع رساني امور روستا باعث گرديده كه در چنين زمانهائي به اين امر پرداخته شود و از همولايتي ها خواسته شد در آينده با حضور حداكثري در دعوتهاي عمومي موجبات تغيير اين شيوه را فراهم آورند . 

           در ادامه به بحث ايجاد شهرك صنعتي در محدوده روستا و استقرار صنايع مرتبط با مواد شيميائي در اين شهرك و زمينهاي كشاورزي اطراف پرداخته شد و با ذكر نمونه هائي از نقاط مختلف استان و صنايع مشابه به اثرات سوء زيست محيطي آنها اشاره و از مسئولان و دست اندركاران خواسته شد با جديت بيشتري اين مسئله را پيگيري نمايند تا شاهد عواقب ناگوار زيست محيطي در آينده نباشيم . ضمن انكه از اهالي نيز درخواست شد با يك مديريت صحيح در نقل و انتقال املاك و مشورت قبل از فروش با شورا و دهياري و اهالي فن با ديدي باز نسبت به واگذاري زمين به اشخاص غير بومي و يا صاحبان صنايع اقدام نمايند تا به مرور زمان شاهد وخامت اوضاع و مشكلات عديده براي اهالي نباشيم .

         در پايان ضمن عذر خواهي از اهالي بابت اينكه در چنين شبي به چنين موضوعي پرداخته شد كه علت آنهم هم حضور اكثريت اهالي و اهميت حفظ محيط زيست و زندگي سالم براي اهالي بود ، بار ديگر اظهار اميدواري شد كه اهالي با حضور حداكثري خود در همايش ها ، دعوتهاي عمومي ، مراسمات غير مذهبي و فراخوانهاي نهادهاي روستا در آينده ، زمينه اي فراهم نمايند كه اين شيوه به پايان رسيده و ديگر مسئولان روستا در چنين زمانهائي نياز به صحبت نداشته باشند .

       پذيرائي مختصر از عزاداران با چاي و خرما برنامه بعدي بود و پس از آن حجت الاسلام اسفندياري به ايراد سخنراني و شرح مصائب شهيد محراب حضرت علي (ع) پرداختند . در ادامه ، مراسم معنوي قرآن بسر اجرا شد . مراسم قرآن بسر ديشب با حضور مداح مهمان جناب آقاي دانشمند كه به دعوت هيئات مذهبي در مراسم حاضر شده بودند برگزار و شور و حالي خاص بر محيط مسجد حكمفرما شد ضمن آنكه همولايتي جناب آقاي عبدي مديركل ثبت اسناد و املاك استان نيز ايشان را در اين امر ياري دادند . 

         بعد از مراسم از حضار با آش شعله زرد اهدائي اهالي پذيرائي بعمل آمد و بر خلاف سالهاي قبل از پذيرائي صندوق قرض الحسنه امام رضا خبري نبود . قرائت دعاي جوشن كبير ( صد بند ) ختم كلامي بود بر مراسم ديشب . اميدواريم عزاداري و طاعات كليه همولايتي عزيز مورد قبول درگاه حق تعالي واقع شده و بهترين بهره معنوي را از اين شبهاي عزيز ببرند .

 

كميشان - شب قدرنظرات :
دیدار :

ظاهرا برنامه های شب بیست و یکم از شب نوزدهم بهتره بوده ، کاش چندتا عکس هم میزاشتین. نماینده شورا که اومد صحبت کرد کی بود؟ هرکی بود حرفهای خوبی زد.مخصوصا بحث واگذاری زمینهای کمیشان به صنایع شیمیایی ، جاداره بیش از این مردم آگاه بشند و زنگهای خطر بصدا در بیاد تا همه اهالی واقعا خطر رو احساس کنن که بخودشون بیان.

اکسیژن :

دم اقای عمویی گرم که روشنگری هکارده اگر فکری نواشه اینده شومی در انتظار خانه پدری دره با این مردم بعید دومبه اتفاقی دکفه خداحافظ کمیشان یکه بزن

بیدار :

با سلام صحبت از مشارکت شد یاد ضرب المثل معروف که می فرماید رطب خور منع رطب نمی کند افتادم شما خودتان چقدر مشارکت دارید؟! بنده که شما را داخل کمیشان نمی بینم مگر اینکه مراسمی باشه اون هم به خاطر عکس گرفتن حضور پیدا می کنی و حاشیه های زیادی هم از ان مراسم درست می کنی.


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :