مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز سه شنبه یکم خرداد ماه 1397 برابر با هفتم رمضان 1439 هجری قمری   و بیست و دوم می 2018 میلادی ساعت 12:29           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

از مردم زنجان بیاموزیم ...
از مردم زنجان بیاموزیم ... تاریخ انتشار : دوشنبه 21 مرداد 1392 || 22:22:30
نمایش : 1926
نظرات : 3
از مردم زنجان بیاموزیم ...
کمیشان و طبل تو خالی

کمیشان - سرویس اخبار عمومی

     روزگارانی بود که کمیشان و کمیشانی به غیرت و علاقه بیش از حد به زادگاهش معروف بود که کسی جرات نداشت نگاه چپ به کمیشان یا کمیشانی داشته باشد . اما روزگار بگونه ای چرخید و مشکلات آنگونه بر گرده ی اهالی روستا نشست که دیگر از آن شور و حال نشانی نماند و اگر هم هست فقط مشتی حرف و ادعا ست و دیگر هیچ ... !!!!

    بعنوان نمونه ، از زمانی که بحث احداث کارخانه ام دی اف در کمیشان و زمزمه هائی که در بین اهالی زبان به زبان در مورد عواقب سوء صنعتی شدن و ایجاد صنایع مخرب محیط زیست میشد و میشود و متعاقب آن صحبت یکی از اعضاء شورای منتخب در مسجد در مورد عواقب صنایع مرتبط با مواد شیمیائی در تخریب محیط زیست ، روزهایی میگذرد و انتظار میرفت اهالی و خصوصا جوانانی که آینده ی آنان در کمیشان است عکس العملی در خور توجه نشان داده و علاقه خود را نسبت به آینده زادگاهشان و نگرانی از تخریب محیط زیست آن در مرور زمان را با جدیت بیشتری نشان داده و پیگیر باشند اما ...

و صد اما ... 

      همیشه اهالی کمیشان و بخصوص جوانان آن در تمامی مسائل خود را بالاتر از دیگران دانسته و ما خود نیز باورمان شده که برتری نسبی به سایرین داریم و چنین و چنانیم ... !!!!! اما با خواندن این خبر بسیاری از واقعیات بر ما آشکار شد تا باورمان شود که باید هر چه زودتر  هاله ای از توهم که دورمان پیچیده شده را پاره کرده و باور کنیم که نیستیم آنچه میگوئیم و ادعا میکنیم ...

خبر زیر را بخوانید :

 


تعطیلی کارخانه‌های سرب و روی در شهر زنجان

صدها نفر از مردم زنجان، صبح امروز طی تجمعی اعتراض خود را نسبت به فعالیت کارخانه‌های سرب و روی در اطراف این شهر اعلام کردند.
 

کمیشان


       به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان ، صبح امروز ، جمع کثیری از مردم زنجان با حضور اعتراض‌آمیز در مقابل استانداری و ادامه آن به سمت میدان انقلاب این شهر، اعتراض خود را نسبت به فعالیت کارخانه‌های سرب و روی در حاشیه شهر زنجان اعلام کردند .

    در این تجمع ، یکی از معترضان با اشاره به اینکه آلودگی هوای این شهر بیش از حد استاندار است ولی هیچ یک از مسئولان زیر بار این موضع نمی‌روند ، اظهار کرد : شهر زنجان از جنوب به شهرک صنعتی سرب و روی منتهی شده و از ضلع شرقی نیز به کارخانه عظیم سرب و روی ، که طبق اطلاعات کارشناسان با وزش باد از هر دو سو، آلودگی‌های تولید شده در این بخش‌ها به سمت شهر سوق پیدا می‌کند .

      این شهروند زنجانی عنوان کرد: علی‌رغم پیگیری‌های مستمر مسئولان و مردم شهر، مدیران این بخش‌ها مدعی‌اند که ما به فعالیت خود ادامه خواهیم داد . وی تأکید کرد : معترضان بر خواسته‌های خود که همان تعطیلی این کارخانه‌ها است ، پافشاری می‌کنند و دادن وعده و وعید از سوی مسئولان ، امری بی‌جا و خنثی است .

        این معترض ادامه داد : همه خواهان آرامش در کشور و بالأخص در استان هستیم و می‌خواهیم در کنار آن ، محیطی عاری از هر نوع آلودگی داشته باشیم . این شهروند زنجانی با بیان اینکه پیش از آمدن این صنعت به استان ، زنجان سرآمد بهترین آب و هوا در کشور بود ، متذکر شد : چندین سال است که مردم به مسئولان التماس می‌کنند که این اقدام صورت بگیرد ، ولی چون پاسخی دریافت نکردند ، خود پا پیش گذاشتند.

       در حاشیه این تجمع ، یکی از کارگران بازنشسته کارخانه سرب و روی زنجان به خبرنگار ایسنا گفت: دو سال است که به دلیل استشمام هوای آلوده در کارخانه به بیماری ریوی حاد دچار شده‌ام که هر چند ماه یک‌بار برای درمان در بیمارستان بستری بوده‌ام . وی افزود :  در طول این دو سال هزینه سرسام‌آور دارو و درمان من را از ادامه زندگی ناامید کرده است .

       یک مادر زنجانی نیز اظهار کرد: پسر 31 ساله‌ام که داری مدرک دکترا است ، دچار بیماری ریوی شده و با مراجعه به پزشک اعلام کرده‌اند که عامل اصلی بیماری وی فضای آلوده از سرب شهر زنجان است . وی با چشمانی اشک‌بار از مسئولان استان و کشور خواستار رسیدگی به درخواست به حق مردم شد .

          در ادامه این تجمع ، استاندار زنجان با حضور در بین معترضان ، با اشاره به اینکه وجود معادن شاخص در هر استانی موجب توسعه ، اشتغال و درآمدزایی آن منطقه می‌شود و در این بین وجود سرب و روی در زنجان یک واقعیت است ، ادامه داد : وقتی افتخار این را داریم که 80 درصد سرب و 80 درصد روی کشور در این استان تولید می‌شود ، باید این امر به عنوان یک فرصت مفید تلقی گردد .

        "محمد رئوفی‌نژاد" عنوان کرد : با وجود این معدن ، بیش از 70 درصد صادرات استان به این حوزه اختصاص یافته است . به طور مثال از 600 میلیون دلار صادرات در سال 90 و از 472 میلیون دلار در سال 91 حدود 70 درصد مربوط به این حوزه بوده است . وی تأکید کرد :  اقتصاد کشور و استان را می‌توان با مدیریت صحیح حفظ نمود و نباید مردم را از این درآمد و رونق اقتصادی محروم کرد .

           نماینده عالی دولت در استان زنجان متذکر شد : با توجه به اینکه امروز خود مردم زنجان به این امر معترض شده‌اند ، پس سرب و روی تعطیل خواهد شد . همچنین ، خلیل جمشیدی ، مدیرکل حوزه استانداری زنجان نیز با تأیید صحبت استاندار به تعدادی از تجمع‌کنندگان ، عنوان کرد :  آقای استاندار رسماً اعلام کرد که این کارخانه‌ها باید تعطیل شوند .

کمیشان

کمیشان

کمیشان

کمیشان

 

لینک منبع اصلی خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )

 نظرات :
م.فیروزی :

با سلام و ادب خدمت مدیریت سایت کمیشان و همه دست اندرکاران آن و نیز کمیشانی های عزیز و دوست داشتنی، بنظر من هیچ چیز عوض نشده و هنوز هم همت و غیرت کمیشانیها زبانزد همگانه، فقط نیاز به مدیریت شدن و تزریق آگاهی و به جوش آوردن رگ غیرت مردم با غیرت کمیشان دارد، این جماعت تنها نیاز به آگاهی و یک لیدر دارند تا با تبعیت از او کوه را نیز از جا بکنند. آفت این اتخاد نیز چند دستگی و رایزنی های صاحبان این صنایع خطرناک با برخی از اشخاص با نفوذ کمیشان است که باید با ذکاوت آینده نگری مانع این رایزنی ها و ساخت و پاختهای پشت پرده شد.

گل سرخ :

با تشکر از مطلبی که گذاشتین.وقتی سطح فرهنگ و آموزش مردم پایین باشه انتظار روشن فکری نباید داشت.خیلی هنر کنن نون شب خودشونو با این همه اعتیاد بدست بیارن.

غریبه :

وقتی زمیناتونو میفروشین فکر این روزا نیستین.وسوسه پول فروش زمین این مشکلات رو هم داره حالا اون پوهایی که بابت فروش زمین به این شرکت ها گرفتین روخرج دارو و بیمارستان کنین .حالا بجای اینکه تو زمین خودتون کار کنین برین تو شرکتاشون نوکری آقایون رو کنین .ازماست که بر ماست


ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :