مهروان رود "||رودخانه نکا"|| معروف به "||مهروان رود"|| واقع در اعماق جنگل های کمیشان
مسجد كميشان مسجد در حال احداث روستاي كميشان
چشمه دره چشمه دره در اعماق جنگل كميشان
امامزاده غريب امام امامزاده غريب امام روستاي كميشان
قلعه دوك مناطق تاريخي قلعه دوك و قبرستان گبريها
شهداء كميشان يادگاران 8 سال دفاع مقدس روستاي كميشان
مجتمع ثامن الائمه كميشان مجتمع آموزشي پرورشي ثامن الائمه روستاي كميشان
باغ قاسمي باغ قاسمي از نقاط ديدني روستاي كميشان
غار كميشان غار تاريخي و 7000 ساله كميشان
نقشه هوائي كميشان كميشان از نگاه ماهواره
بهار و پائيز كميشان پائيز و بهار در كميشان
موقعیت فعلی : پایگاه اطلاع رسانی روستای کمیشان / اخبار
امروز شنبه پنجم خرداد ماه 1397 برابر با یازدهم رمضان 1439 هجری قمری   و بیست و ششم می 2018 میلادی ساعت 06:59           بهشت طبرستان است اينجا *** كهن مهد دليران است اينجا *** حريم با صفاي مهروان رود *** بيا جانا ، كميشان است اينجا ...

اخبار مرتبط به موضوع

با برگزاري مراسم دسته روي به روستاي شورابسر ، برنامه هاي عزاداري سه روز آخر دهه اول محرم امسال آغاز شد ...
با برگزاري مراسم دسته روي به روستاي شورابسر ، برنامه هاي عزاداري سه روز آخر دهه اول محرم امسال آغاز شد ... تاریخ انتشار : یکشنبه 13 آذر 1390 || 22:20:49
نمایش : 1494
نظرات : 0
با برگزاري مراسم دسته روي به روستاي شورابسر ، برنامه هاي عزاداري سه روز آخر دهه اول محرم امسال آغاز شد ...
دسته روي طبق روال سال هاي قبل اما در زماني متفاوت

كميشان – سرويس اخبار مذهبي


             با انجام برنامه دسته روي به روستاي شورابسر ، برنامه هاي اصلي مراسم عزاداري سه روز آخر دهه اول محرم امسال در كميشان آغاز شد . برنامه دسته روي به روستاهاي همجوار از برنامه هاي كهن مراسم عزاداري اباعبداله الحسين (ع) مي باشد كه همانند ساير نقاط ايران در كميشان نيز همه ساله اجرا ميشود . در گذشته هاي نه چندان دور اين دسته رويها در سطحي گسترده تر و تعداد بيشتري از روستاها انجام ميشد لكن در مرور زمان و بعلت مشكلات پيش آمده ، در حال حاضر به دو روستاي شورابسر و لاكتراشان محدود شده است .
           امسال نيز طبق روال ساليانه اما بر خلاف برنامه هميشگي ، در يك هماهنگي و برنامه ريزي  عجيب و تصميم گيري نيمه شبانه !! در ساعت 2:30 ظهر امروز ، هيئت عزاداران حسيني روستاي كميشان با اجراي مراسم زنجيرزني به سوي روستاي شورابسر روانه گشت تا در اين غم جانگداز با اهالي روستاي شورابسر هم نوا شده و با هم ايام شهادت مولايشان را به سوگ بنشينند .
          طبق رسوم چندين ساله اين مراسم با استقبال هيئت عزادارا حسيني روستاي شورابسر آغاز شد . ديدار با خانواده شهيد صفر علي رستمي ، حضور در مزار روستا و اهداء فاتحه براي اموات و درگذشتگان ، حضور در حياط مسجد روستا و برگزاري مراسم سينه زني و زنجير زني مشترك با عزاداران شورابسري ، پذيرائي از هيئت عزاداران كميشان ، مداحي يكي از مداحان مهمان و سخنراني روحاني مهمان كه از رسوم رايج در اين دسته رويهاست به كار خود پايان داد .
            طبق برنامه اعلام شده فردا و همزمان با تاسوعاي حسيني و راس ساعت 2:30 بعد از ظهر ، عزاداران روستاي لاكتراشان در كميشان حضور يافته و در شب همان روز و در ساعت 8  از هيئت عزاداران شورابسر  استقبال بعمل خواهد آمد و در آخرين دسته روي باقيمانده ، در ظهر عاشورا و ساعت 2:30 بعد از ظهر هيئت عزادران كميشاني به روستاي لاكتراشان عزيمت خواهد نمود كه اخبار اين دسته رويها و ساير مراسم را متعاقبا درج خواهيم نمود .
         نظرات :
ارسال نظر :
نام ، نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :